www.dzienchorobrzadkich.pl

Choroby rzadkie to poważne schorzenia o przewlekłym i ciężkim przebiegu, najczęściej uwarunkowane genetycznie. Genomed od początku swojej działalności rozwija diagnostykę chorób rzadkich, opartą na metodzie sekwencjonowania materiału genetycznego pacjentów, obecnie wykorzystując już w tym celu technologię sekwencjonowania genomowego, która umożliwia szybką i trafną diagnostykę, a co za tym idzie – szansę na podjęcie jakiejś formy terapii dla osób zmagających się z chorobami rzadkimi.

Genomed jak co roku włącza się w obchody Światowego Dnia Chorób Rzadkich, oferując pulę bezpłatnych badań genetycznych dla pacjentów i ich rodzin, tym razem skierowany szczególnie do pacjentów z dystrofią mięśniową. W porozumieniu z Fundacją Parent Project Muscular Dystrophy (PPMD) oferuje pulę bezpłatnych badań w kierunku wybranych dystrofii mięśniowych obręczowo-kończynowych (w tym badanie mutacji w genach CAPN3 i DYSF) oraz 30% rabatu na wszystkie badania z oferty badań w kierunku chorób neurologicznych z oferty NZOZ Genomed (link do oferty).

W ramach dnia Chorób Rzadkich Genomed oferuje także możliwość zapisu na 4 bezpłatne konsultacje genetyczne w warszawskiej poradni NZOZ Genomed.

Zapisy na badania i porady w dniu 28 lutego i 1 marca w godzinach 9.00-17.00 pod numerem 22 644 60 19 oraz u koordynatorki w Fundacji PPMD pod numerem +48 666 119 910 (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

 

 

 

 

deklaracja dostepnosci

pomagaja

rejestr_DMD

wzorce

btn_facebook

Stosujemy się do standardu HONcode dla wiarygodnej informacji zdrowotnej Stosujemy się do standardu HONcode dla wiarygodnej informacji zdrowotnej:
sprawdź tutaj.

ankieta