Fundacja PPMD zaprasza Państwa na warsztaty interaktywne z zakresu zastosowania specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjno-ortopedycznego u osób z dystrofiami mięśniowymi. Szkolenie jest kontynuacją cyklu szkoleń „Priorytety w rehabilitacji chorych  w poszczególnych fazach dystrofii mięśniowej”. Spotkanie poprowadzi przedstawiciel firmy AKSON czołowy polski dostawca tego sprzętu.

Warsztaty odbędą się w Gdańskim Centrum Rehabilitacji w Dzierżążnie, ul. Szpitalna 36 (sala kinowa przy oddziale dziecięcym), dnia 21. stycznia 2012 w godzinach 10.00 – 15.00.
Uczestnicy poprzez formułę warsztatów będą mieli możliwość lepszego wykorzystania demonstrowanego  sprzętu w pracy z chorym.
Przewidziana jest także dyskusja na temat najnowszych propozycji rynku.

Poruszone będą tematy;

  • prawidłowy dobór wózków manualnych i elektrycznych - współpraca pacjent-rehabilitant-sprzedawca jak dobrze dobrać i wykonywać bieżące regulacje, czyli jak zapewnić  maksymalną niezależność chorego i opóźnić skutki choroby,
  • jaki pionizator dobrać, aby korzystanie z niego nie było fikcją;
  • pomoce rehabilitacyjne, tj. podnośniki, schodołazy, łóżka rehabilitacyjne, poduszki materace p/odleżynowe etc. - kiedy i jakie?
  • jak typową łazienkę przystosować do potrzeb osoby z dystrofią mięśniową;
  • skąd pozyskiwać środki na niezbędny w rehabilitacji i życiu codziennym sprzęt?Udział w warsztatach jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie chęci udziału w warsztatach.

Kontakt e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

deklaracja dostepnosci

pomagaja

rejestr_DMD

wzorce

btn_facebook

Stosujemy się do standardu HONcode dla wiarygodnej informacji zdrowotnej Stosujemy się do standardu HONcode dla wiarygodnej informacji zdrowotnej:
sprawdź tutaj.

ankieta